sobota, 12 listopada 2011

Kryształ górski

Kryształ górski nazywa się czasem kamiennym lodem. Właściwa naukowa nazwa – dwutlenek krzemu. To jeden z najpospolitszych minerałów i jednocześnie dowód na to, że to co piękne i niezwykłe, nie zawsze musi drogo kosztować.

Kryształ górski już od starożytności był wykorzystywany do uzdrawiania ciała i duszy. Pomaga w medytacji i oczyszczaniu organizmu. Stosuje się go jako amulet oraz remedium FengShui.
Działa jako odpromiennik przy komputerach, telewizorach i innych urządzeniach elektronicznych.
Neutralizuje negatywne promieniowanie cieków wodnych (w takich przypadkach najskuteczniejsza jest „szczotka” kryształowa czyli skupisko zrośniętych kryształów). Co kilka dni kamień należy oczyszczać pod strumieniem zimnej wody.
Średniowieczna uzdrowicielka i mistyczka Hildegarda z Bingen, do leczenia chorób tarczycy używała kryształu górskiego nagrzanego słońcem. Podgrzany kamień należy przykładać do wola, kilka razy dziennie.
Kryształ górski poprawia jakość wody pitnej (do dzbanka z wodą należy wrzucić kawałek kryształu). Woda nabierze lepszego smaku, daje siłę witalną. Można nią przemywać oczy.
Ponadto kamień ten zmniejsza napięcie nerwowe,  oddala negatywne myśli, pozwala się uspokoić i wyciszyć. Przejmuje na siebie niedobre wibracje otoczenia (także innych ludzi).
Wspiera medytację, ponieważ jest jedynym kamieniem, który odblokowuje wszystkie czakry.
W magii wspomaga wizualizację i jest doskonałym przekaźnikiem energii. Ułatwia komunikację między ciałem a światem duchowym.
Kryształ górski należy regularnie oczyszczać pod zimną bieżącą wodą, gdyż silnie wchłania negatywne
Jest piękny i niedrogi, co sprawia, że idealnie nadaje się do wyrobów biżuteryjnych.
Zdjęcia:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz