poniedziałek, 5 grudnia 2011

Rytuał oczyszczania domu

Jak oczyścić pomieszczenie (dom, mieszkanie) z negatywnych enargii?
Jeżeli czujesz, że z Twoim domem coś jest „nie tak”, źle się w nim czujesz zamiast wypoczywać, może to oznaczać nagromadzenie negatywnych energii.

Poniżej podaję prosty sposób oczyszczania miejsc z negatywnych energii.
Potrzebna będzie białą szałwia (do nabycie w sklepach ezoterycznych lub w internecie), naczynie metalowe lub inne żaroodporne albo kadzielnica, jeżeli takową posiadacie, białe świece (ilość świec – tyle ile pomieszczeń w domu, najlepsze są tradycyjne świece stołowe, a nie grube, gdyż te drugie długo się palą i rytuał będzie o wiele dłuższy!).
Rytuał oczyszczania wykonujemy wówczas, gdy Księżyca UBYWA, a więc od pełni do nowiu.
Przed przystąpieniem do rytuału dokładnie wietrzymy wszystkie pomieszczenia oraz sprzątamy (tradycyjnie, ale dokładnie – odkurzacz i ściereczka do kurzu). Sam rytuał można wykonywać przy uchylonym oknie. W każdym pomieszczeniu zapal BIAŁĄ świecę (biała świeca ma moc oczyszczającą) z silną INTENCJĄ oczyszczenia mieszkania lub domu

Weź pęczek białej szałwi i podpal go (można zamiast pęczka zapalić szałwię w naczyniu lub kadzielnicy). Zaczynając od miejsca, gdzie znajdują się drzwi wejściowe do mieszkania, okadź dymem wszystkie pomieszczenia, zwracając szczególną uwagę na trudno dostępne zakamarki, kąty etc. W czasie rytuału poruszamy się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (czyli zaczynamy od pomieszczeń po prawej). Jeżeli rytuał był wykonywany przy zamkniętych oknach, po nim należy dokładnie przewietrzyć pomieszczenia, aby zebrana negatywna energia została usunięta.
W czasie okadzania dobrze jest dodatkowo wizualizować sobie jak złe energie opuszczają nasz dom.
Czekamy, aż białe świece same się wypalą. Zbieramy ich resztki oraz resztę szałwi i popiołu i wsypujemy to do papierowej torby (albo po prostu zawijamy w papier) i zakopujemy albo wrzucamy do płynącej wody (rzeka, strumień). W razie potrzeby rytuał można powtórzyć po kilku dniach, jeżeli uznamy, że jeszcze nie wszystkie negatywne energie opuściły nasz dom.

Za pomocą białej szałwi możemy oczyszczać nie tylko swój dom czy każde inne pomieszczenie, ale także ludzi (w tym siebie samego!) – to oczyszczanie AURY. Biała szałwia świetnie się sprawdza także przy medytacji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz