piątek, 30 grudnia 2011

Przesądy i zwyczaje noworoczne

Niektórzy mawiają: "Jaki Sylwester, taki cały rok". Nasi przodkowie wierzyli, że ten jeden dzień u schyłku starego roku i na początku nowego, pełen jest magii, dlatego tak ważne jest jak ten nowy rok powitamy. Zapewne nie zaszkodzi zastosować się do kilku dobrych rad:)
1. W Nowy Rok należy wcześnie wstać. Jeśli pozwolimy sobie na poranne lenistwo, to cały rok będzie nas ono prześladowało. Osoby, które hucznie świętowały, mogą wstać przynajmniej na kilka minut i po prostu "pokręcić się po domu")
2. Nowy rok należy koniecznie powitać w nowej bieliźnie. Jeśli chcemy, aby nadchodzący rok przyniósł nam sukces finansowy, to bielizna powinna być w kolorze złotym lub zielonym (jak się wczoraj przekonałam, wcale niełatwo taką znaleźć!), jeżeli zależy nam przede wszystkim na harmonii w życiu uczuciowym - to kolor czerwony lub różowy:) Spotkałam się też z radą, aby nie odrywać metek!
3. Jeżeli przez cały sylwester będziemy mieć przy sobie jakiś banknot (ja używam 100 zł, jakoś mniejsze nominały tak do nie nie mówią hihi), to w nadchodzącym roku nie zabraknie nam pieniędzy.
4. W ostatni dzień roku nie robimy prania, aby nic nie suszyło się podczas sylwestrowej nocy.
5. Przed nastaniem nowego roku cały dom powinien zostać wysprzątany, odkurzony, a wszystkie śmieci wyniesione. Dzięki temu pozbędziemy się zastałej energii z zeszłego roku i zrobimy miejsce na nowe okazje oraz pozytywne wydarzenia.
6. Aby pozbyć się dotychczasowych problemów i nie wchodzić z nimi w nowy rok, należy spisać je w przed Sylwestrem na czerwonych karteczkach. Kartki powinnyśmy spalić tuż przed północą. Podobnie postępujemy, jeśli chcemy wyzwolić się spod wpływu jakiejś osoby – wówczas na karteczce wpisujemy jej imię.
7. Bez względu na to, jak witamy nowy rok - ładnie i elegancko się ubieramy. Nawet jeśli tę noc spędzamy na kanapie przed telewizorem!!! Koniecznie pamiętajmy o butach. Nie wolno witać nowego roku w kapciach lub na bosaka:)
8. Jak mówi przysłowie: "Bez jemioły roczek goły", więc przyozdabiamy nasze mieszkania wiązką jemioły, która ma nam zapewnić powodzenie i dostatek w Nowym Roku.
9. Jeżeli to możliwe, przed Sylwestrem oddajemy wszystkie długi. Jeżeli nie możemy jednorazowo oddać tych bankowych, to przynajmniej oddajmy te "prywatne", to samo dotyczy oddania wszelkich pożyczonych rzeczy. Nie chcemy, by długi weszły z nami w nowy rok!
10. Nowy rok witamy NA BOGATO: jeżeli spędzamy ten czas w domu, to wyjmujemy najlepszą zastawę, eleganckie sztućce i kieliszki. To tylko jedna noc w roku, więc warto "szarpnąć się" na kilka luksusowych towarów żywnościowych - np. czekoladki w złotych papierkach (wiecie, które!), dobre wino, kawior (oczywiście jak ktoś lubi), no i koniecznie szampan!

Mogłabym tu jeszcze wymieniać i wymieniać, ale.... no własnie.... nie można popaść w przesadę:) W końcu w tę noc powinniśmy się przede wszystkim dobrze bawić. Udanej zabawy sylwestrowej!!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz